CIT 2020, jakie zmiany nas czekają?

Szkolenia są bardzo ważnym elementem pracy każdej osoby związanej z prawem podatkowym. Kariera w tym zawodzie wymaga ciągłego szkolenia się i poszerzania swojej wiedzy  o nowelizacje oraz wprowadzenie nowych rozwiązań przez ustawodawcę.

Zamiany w CIT 2020

Od 1 stycznie 2020 roku będą nas obowiązywać zmiany w CIT 2020, które są konsekwencją zmian, jakie zostały wprowadzone w ustawie o  VAT, które mówią o wprowadzeniu  „białej listy”. W praktyce oznacza to tyle, że jeżeli po nawiązaniu współpracy z podatnikiem VAT, nabywcą, czy usługobiorcą  jesteśmy zobowiązani do pobrania od niego należności, na które mamy potwierdzenie w postaci faktury VAT. Jeżeli podatnik wpłaci tę należność na rachunek, który nie figuruje na białej liście, w tej sytuacji data wykonania takiego przelewu, będzie dniem uzyskania przez niego przychodu. Jego wysokość jest równa, wysokości kwoty przelewu. Mamy jednak w tej sytuacji wyjście. Istnieje możliwość zgłoszenia zawiadomienia o wykonaniu takiego przelewu do urzędu skarbowego. Ważny jest jednak czas, nie mamy go zbyt wiele. Ustawodawca przeznaczył na tę czynność tylko trzy dni i to kalendarzowe.

Szkolenie CIT 2020

W ostatnich latach zmiany dotyczące podatku CIT wynikały z wprowadzenia do prawa obowiązującego w Polsce dyrektywy wydanej przez Radę Unii Europejskiej. Dyrektywa ta mówiła o  postępowaniu mającym na celu przeciwdziałanie podmiotom, które próbowały uniknąć opodatkowania. Następną zmianą, która związana jest z podatkiem CIT to powrót deklaracji w formie papierowej CIT-8. Chodzi tu o podatników osiągających dochody, które są zwolnione z podatku, na podstawie ustawy o CIT art.17, ust. 1. Możliwość taką posiadamy także dla dochodów, które uzyskane były w 2018 roku. Zamianę tę docenią w szczególności osoby, które nie posiadają podpisu kwalifikowanego i dzięki tej zmianie nie mają obowiązku wnoszenia opłat za jego stworzenie. To jednak nie koniec zmian w CIT 2020, jakie zostały wprowadzone. Wszystkie pozostałe informacje dotyczące tego tematu zostaną szczegółowo omówione na szkoleniu CIT 2020.

Szkolenia online

Szkolenie z podatków nie musi odbywać się stacjonarnie. Bardzo popularną ostatnio, cieszącą się dużym zainteresowaniem wśród osób dokształcających się, formą są szkolenia online. Ta nowoczesna metoda kształcenia przynosi bardzo dobre efekty. Możliwość zastosowania najnowszych rozwiązań technologicznych znacznie poprawia walory edukacyjne.

Jak każdy rok, tak i 2020 przywitał nas wieloma zmianami w zakresie podatków. Nasze szkolenia są doskonałym źródłem wiedzy teoretycznej i praktycznej. Udział w organizowanych przez nas szkoleniach z podatków zapewni Państwu moc rzetelnej wiedzy. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom wprowadziliśmy także nowe narzędzie- szkolenia online. Ta metoda nauki pozwala zaoszczędzić wiele czasu, które w klasycznej formie musielibyśmy przeznaczyć na dojazdy. Nasi wykładowcy w przystępny sposób przedstawiają posiadaną wiedzę, tak by każdy kończąc szkolenie posiadał pełnię wiadomości na temat zmian CIT 2020.

Więcej na temat szkoleń na stronie https://akademialtca.pl/courses/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*