Prawo spadkowe w polsce

   Kwestie stosunków spadkowych są wyraźnie oznaczone przez kodeks cywilny. Przedmiotem dziedziczenia może być majątek ruchomy i nieruchomy, który po śmierci właścicieli zostaje przekazany na własność określonych osób. Definicja obejmuje: domy i mieszkania, obiekty sztuki i życia, środki finansowe w kategoriach pieniężnych, akcje, prawa do publikacji materiałów i wiele innych.

Adwokat Gdańsk – prawo spadkowe w każdym jego zagadnieniu

  Takie zagadnienia jak: testament, spadek, zachowek tylko na pierwszy rzut oka wydają się prostymi, jednak nie zastosowanie się do wymogów prawnych może skończyć się poważnym konsekwencjami. Korzystając z porady prawnej można uniknąć strat finansowych, adwokat Gdańsk prawo spadkowe posiada w swojej specjalizacji i na co dzień spotyka się z tematyką taką jak: zasady dziedziczenia, rozpatrywanie uprawnień do zachowku, sporządzanie testamentu.

  Z usług adwokata mogą skorzystać zarówno osoby dziedziczące jak i spadkodawcy, którzy pragną uregulować przekazanie swojego majątku w przypadku śmierci. Usługi prawne wiążą się również z reprezentowaniem klienta przed sądem klienta w przypadku takich niejasności jak: podważenie testamentu i nieporozumienia między spadkobiercami.   

Postanowienie stwierdzenia nabycia spadku

  Doradztwo w sprawie odpowiedniego sposobu nabycia spadku świadczy adwokat Gdańsk oraz okolice objęte są jego pomocą prawną. Wsparcie ze strony adwokata wiąże się z pozyskaniem koniecznych dokumentów, które poświadczą prawo do spadku. Takimi dokumentami są:

  • Postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku
  • Poświadczenie dziedziczenia.

  Podczas porady prawnej adwokat doradza klientom najwłaściwsze rozwiązanie, jeżeli klient będzie potrzebował reprezentowania jego interesów sądzie, adwokat poprowadzi postępowanie o stwierdzenie nabycia spadku. Jeżeli potrzebne będzie poświadczenie dziedziczenia, adwokat podejmie współpracę z notariuszem i sporządzi potrzebne dokumenty. Jeżeli spadkobiercy są zgodni i nie podważają testamentu, adwokat z Gdańska na podstawie swojej wiedzy prawniczej będzie wspierał proces podziału majątku spadkowego zarówno w sądzie jak i w ramach umowy o dział spadku, która zostaje przygotowana tylko w formie pisemnej lub w postaci aktu notarialnego sporządzanego w kancelarii notarialnej.

Długi spadkowe a dziedziczenie

  Zdarza się, że spadek obłożony jest zadłużeniem i jego dziedziczenie wiąże się z przyjęciem konieczności jego spłaty. Jeśli sprawa toczy się na Pomorzu, warto skorzystać z porady prawnej, jakiej udzieli adwokat Gdańsk to jego główna siedziba, ale obejmuje on swoim wsparciem szerszy obszar. Odrzucenie spadku w imieniu klienta i jego małoletnich dzieci zostanie opracowane zgodnie z obowiązującym prawem spadkowym. Długi spadkowe mogą przewyższać masę spadkową, dlatego warto zadbać o wycenę spadku. Jeśli spadek nie obciąża spadkobiercy adwokat doradzi, aby przyjąć spadek z dobrodziejstwem inwentarza. Korzystając z usług adwokata, można liczyć na wsparcie przed urzędem skarbowym w sprawie uiszczenia podatku od spadków i darowizn.  

Adwokat Gdańsk prawo spadkowe – zachowek

  Zachowek został ustanowiony, aby chronić interesy spadkobierców ustawowych, którymi są osoby blisko spokrewnione ze spadkodawcą (dzieci, małżonek, rodzice, wnuki itd.). Zdarzają się sytuacje, gdy spadkodawca zapisuje swój majątek tylko niektórym członkom rodziny a innych pomija. Jeśli ktoś znajdzie się w takiej sytuacji może skorzystać z prawa do zachowku, który regulowany jest stosowanymi zapisami w kodeksie cywilnym o prawie spadkowym.

  Poszukując specjalisty w prawie spadkowym adwokat z Gdańska pomoże dochodzić praw przed sądem, jeżeli nie będzie woli porozumienia ze spadkobiercami ustanowionymi w testamencie. Zachowek przysługuje zstępnym, czyli: wnukom, dzieciom, rodzicom, małżonkowi spadkodawcy. Trzeba wiedzieć, że prawo do zachowku dotyczy tylko członków rodziny, którzy mają prawo dziedziczyć z ustawy po spadkodawcy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*