Kupuję samochód- co muszę wiedzieć?

Zakup swojego samochodu wiąże się często z wieloma wydatkami, które należy ponieść. By poruszać się po polskich drogach nie wystarczy bowiem sprawny samochód, lecz także wszelkie dopuszczenia, jakie wymagane są przez prawo. Niewielu kierowców, w szczególności początkujących zdaje sobie sprawę ze wszystkich obowiązków, jakie muszą oni spełnić przed wyruszeniem w pierwszą trasę. Właśnie dlatego opracowaliśmy krótki poradnik z najważniejszymi kwestiami. O czym mowa?

Zarejestruj samochód

Istnieje wiele możliwości zakupu auta- od poszukiwania idealnego modelu w autoryzowanym salonie, aż do odkupu pojazdu od pierwotnego właściciela. W każdym z tych przypadków auto zaopatrzone jest w tymczasowe tablice oraz dowód rejestracyjny, które należy zmienić w odpowiednim urzędzie. Rejestrowanie samochodu jest często ignorowane przez właścicieli pojazdów, którzy narażają się tym samym na wysokie mandaty. Obok rejestracji warto zadbać także o przegląd techniczny, który dokładnie wskaże stan pojazdu zwłaszcza, gdy był on wcześniej w posiadaniu innego kierowcy.

Kwestia ubezpieczenia

Jedną z najważniejszych kwestii podczas zakupu auta jest zadbanie o zakup polisy OC. Jest to ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, które powstało na wypadek wystąpienia niebezpiecznych zdarzeń drogowych z udziałem pojazdu. Kierowcy muszą pamiętać, by w razie potrzeb złożyć pisemne wypowiedzenie umowy OC w ubezpieczalni, ponieważ w przeciwnym razie umowa zostanie przedłużona automatycznie na okres kolejnych dwunastu miesięcy.

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*