Czy warto założyć spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością?

Większość firm zakładanych w naszym kraju to tradycyjne jednoosobowe działalności gospodarcze. Bardzo łatwo jest ją założyć i przede wszystkim wszelakie formalności można załatwić jedną wizytą w urzędzie. Jednakże warto jest poświęcić nieco więcej czasu i zdecydować się na założenie spółki z o.o.

Odpowiedzialność materialna

Przede wszystkim spółka z o.o. jest spółką kapitałową, więc opiera się na wniesionym przez założycieli kapitale. Jak sama nazwa wskazuje, w przeciwieństwie do jednoosobowej działalności gospodarczej i innych rodzajów spółek, odpowiedzialność materialna ogranicza się wyłącznie do kapitału i majątku spółki. Wszelkie zaciągnięte zobowiązania dotyczą wyłącznie spółki. W czasach szalenie niespokojnego rynku i częstych zmian trendów jest to na pewno sposób skutecznie poprawiający perspektywy na przyszłość, kiedy to dochodzi do utraty płynności finansowej.

Prestiż spółki z o.o.

Również we wzajemnych kontaktach biznesowych o wiele lepiej jest posługiwać się tytułem spółki nawet wtedy, kiedy pracuje się samodzielnie. Wszakże o wiele lepiej brzmi nazwa zakończona tytułem spółki, aniżeli imieniem i nazwiskiem. Spółka od razu przywołuje skojarzenia zespołu i profesjonalistów. Automatycznie podnosząc autorytet wśród klientów.

Sprzedaż spółki

W przeciwieństwie do jednoosobowej działalności gospodarczej, spółkę o wypracowanej renomie i pozycji na rynku można sprzedać. Wszystkie udziały w spółce wraz z jej majątkiem i portfelem klientów można zakupić poprzez odpowiedni akt notarialny. Dzięki temu wypracowana pozycja i tysiące godzin pracy przyniosą wymierne korzyści.

2 Komentarze

  1. Przekształciłem jednoosobową działalność gospodarczą w spółkę z o.o. i nie muszę się już bać, że auta w leasingu doprowadzą mnie do bankructwa po zamknięciu firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*