W jakich sprawach można korzystać z usług prawnych w sieci?

Są sytuacje, w których konieczna jest nam nagła pomoc prawnika. Niestety, szybkie znalezienie odpowiedniej kancelarii wymaga sporego zaangażowania, a umówienie się na spotkanie w praktyce oznacza co najmniej kilka dni oczekiwania. Trudność dopasowania terminów czy konieczność odwoływania zaplanowanych już przedsięwzięć sprawiają, że coraz chętniej sięgamy po pomoc prawników w Internecie. Z drugiej strony obawa przed usługami elektronicznymi, jeśli są dla nas nowością, sprawia, że się wahamy. Czy jednak warto się obawiać?

Podatki, sprawy administracyjne, drobna pomoc?

Wbrew pozorom, jest wiele spraw, których rozwiązanie może być stosunkowo proste i może ograniczać się do jednorazowej porady prawniczej. Zwykle są to proste kwestie podatkowe czy administracyjne. Prawnik internetowy przygotuje też różnego rodzaju wzory umów czy doradzi w kwestiach prawa pracy. W takich sytuacjach kancelaria prawna online zdecydowanie się sprawdzi.

Na korzyść usług internetowych przemawia szybkość realizacji i dostępność niemal 24 godziny na dobę. Do tego zdecydowanie dochodzi również tańsza cena – jak to zwykle jest w przypadku usług internetowych.

Kiedy warto wybrać tradycyjną kancelarię?

Choć korzystając z usług kancelarii prawnej online również mamy możliwość wysyłania dokumentów istotnych w naszej sprawie, niekiedy dokumentacja jest na tyle obszerna, że lepiej po prostu dostarczyć ją w formie drukowanej i przedstawić prawnikowi jej zawartość. Skomplikowane sprawy karne, zawiłe kwestie testamentowe lub dotyczące nieruchomości zwykle wymagają pełnej pomocy, a nie doraźnej rady. W takim wypadku dobrze jest wynająć prawnika, który będzie stale prowadził naszą sprawę, dzięki czemu będzie z nią dobrze zapoznany.

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*