Darowizna – możliwa do odwołania w pewnych przypadkach

Obdarowanie bliskiej osoby konkretną częścią majątku to dla wielu osób starszych sposób na odwdzięczenie się konkretnej osobie. Dlatego też taka forma odwdzięczenia się jest bardzo często wybierana. Niektóre osoby starsze decydują się na obdarowanie najbliższej osoby jeszcze przed swoją śmiercią. W takiej sytuacji jest to jednak związane z pewnym ryzykiem i może nie być bardzo bezpiecznym działaniem. Warto mieć to na uwadze i o tym pamiętać.

Wykorzystanie dobroci innej osoby

Może bowiem okazać się, że osoba obdarowywana wykorzysta dobroć innej osoby i nieodpowiednio wykorzysta otrzymaną część majątku. W takiej sytuacji darczyńca powinien zdawać sobie sprawę z tego, jakie prawa mu przysługują. Nie musi bowiem pozostać obojętny. Może w odpowiedni sposób zareagować na sytuację niewłaściwego wykorzystania przekazanej części majątku. Odpowiednie zareagowanie będzie prowadziło do wielu korzyści i naprawdę świetnych rezultatów. Warto więc w taki sposób zadziałać. Darowizna może bowiem zostać odwołana. W celu zapoznania się z całą procedurą warto skorzystać z kancelarii Pewny-Prawnik, dzięki której możliwe jest poznanie obowiązujących przepisów w tym zakresie.

Podsumowanie

Obdarowanie konkretnej osoby darowizną nie jest związane z tym, że dana osoba może zrobić co tylko zechce. W razie wykorzystywania darowizny w nieodpowiedni sposób darczyńca może bowiem w odpowiedni sposób zareagować. Powinny zdawać sobie z tego sprawę obydwie strony, aby nie wystąpiły nieporozumienia.

2 Komentarze

  1. Z tego co widzę to Polskie prawo jest naprawdę świetnie przygotowane na wszelkiego rodzaju nadużycia w kwestiach darowizn. Bardzo dziękuję za ten tekst.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*