Trudne kwestie związane z alimentami

Podobno nie ma dla dziecka większej traumy niż rozwód rodziców, w sumie nawet niezależnie od tego, ile dziecko ma lat, gdy ma on miejsce. Zawsze jest to wydarzenie, które ma niebagatelny wpływ na dziecięcą psychikę i w skrajnych wypadkach w bardzo mocny sposób może zaważyć na jego dalszym życiu. Jakby sam rozwód, bardzo często burzliwy i wiążący się z  ogromnymi emocjami, to jeszcze do tego bardzo często rodzice mocno kłócą się o alimenty. Wiadomo, zawsze wszędzie tam, gdzie mowa jest o pieniądzach, pojawiają się problemy: jedna strona chce zyskać jak najwięcej, druga – jak najmniej stracić. Dlatego, jeśli małżonkowie rozstali się w bardzo przykrych okolicznościach i już przy samym rozwodzie walczyli ze sobą w trakcie podziału majątku, szanse na to, że i w sprawie alimentów trudno będzie szybko dojść do konstruktywnego porozumienia, są, niestety, naprawdę duże.

 

Co wpływa na wysokość świadczenia alimentacyjnego?

 

Bez względu na to, czy rozmawiamy o alimentach w Częstochowie czy też w jakimkolwiek innym mieście, zasady ustalania wysokości alimentów są praktycznie takie same – wpływa na nie po pierwsze wysokość dochodów uzyskiwanych przez rodziców, stan zdrowia dziecka, jego wiek oraz to, czy chodzi ono do szkoły, studiuje czy też nie kontynuuje już edukacji.

 

Rzetelna pomoc w alimentach

 

Jeżeli nie chcemy, by sprawa związana z przyznawaniem alimentów ciągnęła się w nieskończoność, dobrze jest zatrudnić do niej prawnika doświadczonego w tym zakresie.

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*